FUE Tekniği Saç Ekimi

FUE Tekniği Saç Ekimi

FUE Tekniği NedirFUE tekniği ile saç ekiminde saç kökleri, micro motorlar yardımı ile verici alan (donör) denilen iki kulak arası bölgeden tek tek alınmaktadır. Saç ekiminin popülaritesi son zamanlarda hızla artmıştır. FUE saç ekiminin en çok tercih edilmesi durumuna gelmesinin en etkili nedeni ağrısız olmasıdır. Saç köklerinin alındığı verici alanda ve işlem yapılan bölgede herhangi bir iz kalmamasıdır. Günümüzde iki gün süren zorlu operasyon süreleri azalmıştır. FUE ile yapılan saç ekimi bir gün içerisinde tamamlanır.

Saç Ekiminde FUE Tekniği Nedir?

FUE (Folliküler Ünite Ekstraksiyonu) tekniği sahip olduğu avantajlar nedeniyle çok tercih edilmektedir. Dünyada en fazla kullanılan saç ekimi operasyon tekniğidir. Günümüzde saç ekimi denildiğinde kişiler arasında akla ilk gelen FUE tekniği (Folliküler Ünite Ekstraksiyonu) yöntemi olmaktadır. Hem saç ekimi yaptıracak kişilerin tercihi hem de uzmanların kullandığı başarılı bir tekniktir.

FUE saç ekimi operasyonu ağrısızdır, operasyon sonrası kişilerin normal yaşantılarına dönmeleri daha hızlıdır, kesim işlemi ve dikiş uygulaması yoktur. Ayrıca FUE saç ekimi vücut kıllarının da kullanılmasına olanak sağlamaktadır.

Saç ekimi öncesi FUE tekniği için yapılan analizi nasıldır?

Uzman doktor tarafından yapılan ayrıntılı muayene ya da saç analizi ile saç ekimi süreci başlamaktadır. Kişinin daha önceden geçirmiş olduğu hastalıklar ve diğer sağlık problemlerinin olup olmadığı araştırılmaktadır. Daha sonraki adımda ise saç köklerinin alınacağı donör(verici saha) bölge değerlendirilmektedir. Toplamda alınabilecek greft sayısı (saç kökü) hesaplanmış olur. Saç sıklığının belirlenmesi yanında saç teli kalınlığı inceliği gibi özellikleri, her bir saç kökünün (folliküler ünite) kaç saç telini içerdiği gözlemlenir. Tüm bu analiz sonucunda kişinin saç ekimine uygun olup olmadığınıza karar verilmektedir. Saç ekimi öncesi olması gereken bu süreç çok iyi değerlendirilmelidir.

Saç ekim onayı verildikten sonra saç ekiminin hangi bölgeye yapılacağı na karar verilmektedir. Sonuç olarak FUE tekniği için tedavi süreci başlamaktadır.

Saç ekimi sonucundaki saç sıklığı durumu ne olur?

Uygun bir verici bölgede saç sıklığı ve saç teli kalınlığının varlığında 70-90 adet saç deriyi örtmektedir. Bu sıklığın kaç saç kökü ile elde edilebileceği kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Yani her iki kişiye de aynı genişlikteki bir bölgeye aynı sayıda saç ekimi yapıldığını düşünün. Çok sayıda saç teli kökleri bulunan hastalarda daha sık bir saç görünümü elde edilmektedir.