Bitkisel Yağlar ve Saç Bakımı

Bitkisel Yağlar ve Saç Bakımı

Saç bakımında bitkisel yağlar faydalı mıdır? Saçlarımız sık sık dökülüyorsa ve mat, bakımsız ve zayıf bir görünüme sahipse saçlarınıza bakım yapmalısınız. Yeniden güçlü parlak ve dolgunlaştırmak için bazı yöntemleri uygulamanın zamanı gelmiş demektir.

Mucizevi etkiler gösteren bazı bitkisel yağlar ve özleri..

bitkisel yağlarZeytinyağı

Zeytinyağının sırrı ve onu diğer tüm yağlardan üstün kılan özelliği doymamış yaş oranının diğer yağlara oranlar çok daha fazla olmasıdır. Zeytinyağı saç bakımından tutun kalp bakımına kadar çeşitli olumlu etkilere sahiptir. Zeytinyağı ile saçlarınızı daha parlak canlı ve sağlıklı hale getirebilirsiniz. Doymamış yağlarla zengin olan zeytinyağının bir diğer sırrı E vitamin deposu olması. Zeytinyağını bir kahve fincanı ölçüsünde ısıtıp soğuttuktan sonra saç derinize masaj yolu ile yedirip 45 dakika bekleyin. Daha sonra kaliteli şampuanla saçlarınızı yıkayın. Bu uygulama 3 günde bir yapılmalı. En az 5 seanstan sonra saçlarınızın parlak sağlıklı dolgun ve canlı bir görünüm kazandığını göreceksiniz.

Doğal Hindistan Cevizi yağı

Bitkisel yağlar içinde en fazla kullanılan yağdır. Kimyasal zararlı bileşiklerle doldurulan ve daha bilmediğimiz nice zararlı bileşikleri barındıran ne olduğu belirsiz şampuan ve sabunlar saçlarımızın en büyük düşmanı. Ticari kaygılarla üretilen bu ürünlerin saçlarınızı korumak gibi bir önceliği yok ne yazık ki. Bu nedenle kendi saçlarınızın bakımını kendiniz üstlenmeli ve kullanacağınız ürünleri dikkatli seçmek zorundasınız.Bu sorumluluk tamamen size ait. Faydaları kanıtlanmış doğal son derece doğal Hindistan cevizi yağı tam bir kepek düşmanı. Bu yağı saç derinize her banyodan önce uygulayıp 1 saat bekledikten sonra banyo yapmanız ve bu yağı en az 5 kez kullanmanız saçlarınızı kepeklerden arındıracak doğal bir çözüm olacaktır.

Keten Yağı

Keten yağı da evrensel saygıyı hak eden ve tüm dünyada güzelliğine-bakımına özen gösterenlerin baş ucu yağı. Bitkisel yağlar içinde keten içerdiği omega 3 yağ asitlerinin faydalarını anlatmak bir makaleye sığmaz. Sadece saçlarınız için saç derisini saçlara dinamiklik parlaklık dolgunluk kazandıran bir özelliği var. Banyo yapmadan önce keten yağını saç derinize masaj yolu ile uygulayın ve 45 dakika bekleyin. Daha sonra saçlarınızı kaliteli şampuanla yıkayıp durulayın. En fazla bir ay içinde saçlarınızdaki değişime inanamayacaksınız.

Avokado Yağı

Avokado yağı saçların diri canlı parlak ve dolgun bir görünüme kavuşması için ihtiyaç duyduğu temel bileşenlerden ikisi olan E vitamini ve doymamış yağ asitlerince zengin bir yapı. Bu nedenle saç bakımında mutlaka denenmesini öneriyoruz. Avokado yağı ilaç sektöründe ve kozmetik sektöründe bolca kullanılan bir yağ çeşidi. Saç derinize banyo öncesinde avokado yağını uygulayın ve bir saat sonra banyo yapın. Birkaç uygulamadan sonra olumlu etkilerini göreceksiniz. Bitkisel yağlar içinde Avakado yağı ayrı bir öneme sahiptir.

Kenevir yağı

Omega 6 ve omega 3 asitleri bakımından zengin olan kenevir yağı sağlıklı saçlara kavuşmanızın anahtarıdır. Bitkisel yağlar içinde kenevir yağı aynı zamanda protein zengini bir yağdır. Kenevir, saçların sağlıklı kalabilmesi için ihtiyaç duyulacak temel bileşenleri barındırmaktadır. Kenevir yağını saç derinize nüfuz edecek şekilde yine banyo öncesinde tatbik ediniz. 45 dakika-1 saat sonra banyo yapınız ve saçlarınızı durulayınız. Kenevir yağı saç bakımı konusunda evde uygulayabileceğiniz saç ve saç derinizi besleyen ve saçlarınıza parlaklık kazandıran mucizevi bir yağ. Kozmetik sanayinde kenevir yağı saçları nemlendirici krem yapımında ve şampuan yapımında kulanılmaktadır.

Argan Yağı

Çok az kel zenci görmüşsünüzdür!. Zenciler kolay kolay saç dökmezler. Üstelik bakımsız toz toprak içinde olsalar bile. Bu durum elbette genetik yapıdan kaynaklanıyor ama destekleyici kürler güce güç katıyor. Afrika’nın en gözde ağacı olan Argan Ağacının meyve çekirdekleri ezilince saç koruyucu süper güç ortaya çıkıyor. Neredeyse Afrika’nın tümünde saç bakımında kullanılan Argan yağı saçları besler saçlara parlaklık kazandırır ve saçları dolgun gösterir. Kısa bir sürede sonuç alabileceğiniz Argan yağı saçlarınızın en iyi dostu. Besleyici bileşikleri ile saçlarınızı beslerken kolay taranır hale getiriyor. Kafa derimizin ihtiyaç duyduğu doğal nemi de sağlayan argan yağı saçlarınızın en iyi koruma kalkanı. Argan yağının sihri içindeki zengin E vitamini ve omega 3 asitleri. Doymamış yağlar insan sağlığı için her zaman ideal bitkisel yağlar sınıfındadır.

Dip Not : Saç ekim merkezimiz 7/24 çalışıyor.