PRP Tedavisi Saç Dökülmesini Önler mi

PRP Tedavisi Saç Dökülmesini Önler mi?

Platelet Rich Plasma (PRP) tedavisi uzun yıllar boyunca Avrupa ve Uzakdoğu’da uygulanmış bir tedavi yöntemidir. Kısaca bu yöntem ile birlikte ölmeye başlamış saç kökleri ve ince tüy haline gelmiş saç tellerinin canlandırılması amaçlanmaktadır. Türkiye’de uygulama olarak yeni bir yöntem olan PRP tedavisi saç yenilenmesinde etkili bir yöntemdir. Başarı oranı ise oldukça yüksektir.

Saç dökülmesine karşı PRP tedavisi

PRP tedavisiKan yolu ile alınan ve çeşitli metotlar ile kırmızı kan hücreleri ile kan plazmalarının ayrıştırılması sonucu PRP elde edilmektedir. Daha sonra alınan plazma deri altına, ihtiyaç dahilindeki bölgelere uygulanmaktadır. Kök hücre yenilenmesinin hızlandırılması amaçlanmaktadır. Sonuç olarak tedavi kök hücre tedavisinin merkez noktası olma özelliği taşıdığından yara izleri, akne izleri ve çeşitli cilt deformasyonlarının da tedavisinde kullanılmakta ve etkileyici sonuçlar elde edilmektedir. Kök hücreler bu yöntem sayesinde plazmalardan aldıkları destek ile yenilenme hızları artmaktadır. Cildin çok daha hızlı yenilenmesine imkan tanır. PRP tedavisi ile elde edilen bu cilt yenilenmesi geçici değildir, kalıcıdır. Saç dökülmesi için neredeyse kesin çözümdür.

PRP tedavisinin saça uygulanması

Bu yöntem yukarıda anlattığımız gibi belirli bir miktar kandan kırmızı kan hücreleri santrifüj yolu ile ayrıştırıldıktan sonra, plazma kısmı özel bir işleme tabi tutulur ve saçın sorunlu bölgelerine napaj yöntemi ile enjekte edilmesi esasına dayanmaktadır. Bu sayede ölmüş olan saç köklerinin yeniden canlandırılması mümkündür. Uygulama 30 dakika sürmekle beraber herhangi bir acı hissiyatı söz konusu değildir.

PRP tedavisi ne kadar sürede yapılmalıdır?

Ayda bir kez, toplamda ise 3 seans yapılan PRP tedavisi ile saç kökleri güçlü bir hal almaktadır. Yani incelen saç tellerinin dökülmelerinin önüne geçilebildiği gözlemlenmiştir. Böylece tedavinin tekrarlanma süresi 6 ay ile bir yıl arasında olmaktadır. Saçın durumuna göre değişkenlik göstermektedir. Kısaca bu yöntem bütün saç dökülmesi tiplerini kapsamaktadır. Cinsiyet ve yaş ayrımı söz konusu değildir. PRP tedavisi ile saç bakımı oldukça etkilidir.

Dip Not : Sağlık merkezimiz de sakal ekimi de yapıyoruz! Antalya’da tatil tadında tedavi olmak isteyenlere özel paketlerimiz var. Get Beauty FUE tekniği kullanarak hastalarına hizmet veriyor. FUE tekniği ağrısız ve çok iyi sonuçlar alınabilen bir tekniktir.